UK
Розклад: Пн-Пт 9 - 18

Хотинська фортеця

На околиці містечка Хотин красуються величаві і неприступні стіни старої фортеці - унікальної пам'ятки оборонної архітектури Буковинського краю.
Побудована у XV столітті Хотинська цитадель до цього часу несла в собі багато таємниць, тільки завдяки археологічним розкопкам людство дізналося про деякі з них. Під фортецею, на глибині 8 метрів, знайшли залишки ще старішої оборонної споруди часів Київської Русі. Виявляється, що вже у Х - ХІ ст. цей край був густо заселений і вважався ласим шматком для загарбників, звідки і отримав назву Хотин (від слова "хотіти").

замки України сплав на катамаранах

У другій половині ХV століття Хотин стає північним пунктом Молдавського феодального князівства. Постійні погрози та набіги зі сторони Польщі і Туреччини змусили власника міста Стефана Великого зміцнити і добудувати стару фортецю. Вона стає втричі більшою і має форму витягнутого овалу з п'ятьма вежами.
Двір фортеці був розділений на дві частини. У першій від входу, більшій, розміщувалися казарми, підвали для продуктів і боєприпасів, церква та криниця. Друга частина подвір'я була забудована комендантськими палатами.
Першу навалу ці могутні стіни відчули у 1476 році, коли їх намагалось взяти військо Мухамеда II. У 1538 році Хотинську фортецю захопили поляки, але згодом, у зв'язку із натиском турецьких військ, вони були змушені звернутися по допомогу до українських козаків.

Війська Ходкевича і Сагайдачного, після перемоги над армією Османа II, врятували Польщу від поразки і запобігли загрозі нападу турків на українську землю. У 1812 році Хотин переходить у володіння Росії і поступово втрачає своє військове значення.
Саме в Хотинській фортеці чекав свого смертного часу гетьман Дмитро Вишневецький. Він хотів домовитися з молдавськими боярами про спільну боротьбу проти Туреччини, але ті його зрадили.
Минули століття, відбулося чимало подій, а Хотинська фортеця велично височіє над просторами славної української землі.

Неля ЛАВРИНЕНКО