EN
Schedule: Mon-Fri 9 am-6 pm

Briefly about rafting on the Cheremosh River

Рафтинг на Черемоші – екстремальний сплав гірською порожистою річкою, – користується чи не найбільшою популярністю серед усіх видів активного відпочинку, що пропонує Турклуб. Практика свідчить: з кожним роком все більше знаходиться тих, хто шукає від відпочинку гострих вражень та яскравих емоцій. Рафтинг порогами Чорного Черемошу дарує весь спектр необхідних відчуттів: драйв від швидкісного сплаву, неймовірний викид адреналіну, коли хвиля кидає судно у найскладніших порогах, і захоплення красою та могутністю карпатської ріки. Не дивно, що ряд прихильників рафтингу поповнюється дуже швидко.

Рафтинг в Карпатах

Зазвичай у всіх туристів, як у бувалих, так і в новачків, виникає ряд запитань, що цікавлять в першу чергу: де і як відбувається сплав, скільки триває, на чому сплавлятись, а чи це безпечно, якщо у мене немає досвіду тощо. Тут ми спробували їх об’єднати та дати конструктивні відповіді на найбільш поширені питання.

Формат сплавів на Чорному Черемоші

Рафтинг на Чорному Черемоші відбувається на базі стаціонарного рафтинг-табору, де можна залишати авто та особисті речі перед сплавом, і куди учасники повертаються після його закінчення. Початковим етапом є підготовка до сплаву, що включає інструктаж з техніки безпеки та попереднє тренування із техніки сплаву. Інструктор пояснює, як правильно сидіти у судні, як правильно веслувати, причалювати та повертати тощо. Після успішного тренування учасники ідуть на сплав. На кожному судні обов’язково присутній досвідчений інструктор, що виконує функції капітана.

Детальніше про проживання у рафтинг-таборі

На чому відбувається сплав

Для рафтингу на Черемоші  ми використовуємо зазвичай три типи суден: рафти, катамарани та байдарки. Кожен із них має свої переваги, тому під час кількаденного туру радимо випробувати усі з них, аби отримати яскравіші враження від сплаву.

Рафт – це, так би мовити, великий надувний човен, вміщує 6 або 8 осіб, що сідають по обох бортах, капітан, що розташовується на кормі. Рафт більше кидає на валах, на ньому зручно сидіти. Проте рухається він повільніше, та його менше накривають хвилі. Рафт більш безпечний для дітей та літніх людей.

Рафтинг на Черемоші Рафтинг на Чорному Черемоші
сплави на рафтах

Катамаран – два надувні балони, з’єднані між собою металевим каркасом, бувають від дво- до восьмимісних. Капітан розміщується на кормі одного балону, по інший бік сидить більш досвідчений помічник. Катамаран маневреніший, швидше рухається. Під час проходження порогу «ріже» хвилі, тобто ніс повністю занурюється у хвилю та вода накриває екіпаж. Зате на катамарані не дуже зручно сидіти. Для сплаву на Черемоші ми використовуємо катамарани з канойною посадкою, тобто опиратись постійно доводиться на свої коліна, тому до кінця сплаву ноги можуть затекти.

Рафтинг на катамаранах Рафтинг в Карпатах
рафтинг на катамаранах

Байдарки – невеликі дво- або тримісні надувні судна. Особливості сплаву на байдарках значно відрізняються в залежності від рівня води. За низької води, що переважно буває влітку, усі сплави відбуваються виключно на байдарках, після тренування учасники зазвичай без проблем справляються з керуванням. Навесні, в час середньої та високої води на судні обов’язково знаходиться інструктор. Самостійно учасники можуть сплавлятись лише після кількаразового проходження річки на більших суднах та успішного тренування на порозі.

Сплави на байдарках Рафтинг на Чорному Черемоші
рафтинг на байдарках

Детальніше про судна для рафтингу

Тривалість та протяжність сплавів

Ділянка рафтингу на Чорному Черемоші включає в себе усі головні річкові пороги. Протяжність її десять кілометрів. Також можна організувати сплав  на довшу відстань – двадцять кілометрів. Нижче течія більш спокійна, зате мальовничіші пейзажі. Тривалість сплавів відповідно для короткої ділянки становить одну годину, для довгої – дві години.

Чи безпечний рафтинг на гірській річці, якщо у мене немає досвіду сплавів

Відсутність досвіду водних походів не стане на заваді. Перед початком сплаву інструктор проводить детальний інструктаж з техніки безпеки. Кожен учасник отримує рятувальний жилет та шолом для захисту. Також перед сплавом відбувається інструктаж із техніки сплаву та початкове тренування на порозі Дземброня, де кожен має можливість опанувати елементарні навики греблі та причалювання.

Рафтинг на Черемоші – розвага безпечна. Підтверджень тому декілька:

  • кваліфікований інструкторський склад – усі інструктори, що працюють у Турклубі, мають значний досвід сплавів як Чорним Черемошем, так і складнішими річками, обов’язково пройшли курс навчання інструкторів
  • надійне та якісне спорядження, що використовується для сплаву
  • загальні правила дотримання безпеки під час сплаву, взаємострахування

Рафтинг в Карпатах

Але найголовніше правило – дотримання індивідуальної техніки безпеки відповідно до вказівок інструктора під час інструктажу перед сплавом. Порушуючи це правило, наразити на ризик можна не тільки себе, а й інших учасників, і в такому випадку складно зарадити навіть найдосвідченішому інструктору.

Одяг для рафтингу

Особисте спорядження для рафтингу відрізняється залежно від пори року та від погоди в першу чергу.  Навесні та у холодну дощову погоду для рафтингу варто використовувати спеціалізовані гідроречі з неоперену. Неопрен має властивість зберігати тепло, тому він добре захищає під час довгого перебування у холодній воді. Гідрокостюм одягається на легку футболку або купальний костюм, на ноги взуваються гідрошкарпетки та кросівки чи кеди на 1-2 розміри більші (товщина неопренових шкарпеток 5 мм, тому звичне взуття найімовірніше просто не налізе). Гідрокостюм та гідрошкарпетки можна взяти напрокат у нашому рафтинг-таборі. Влітку за теплої погоди у гідрокостюмі потреби немає, достатньо купальника (доречно також одягати футболку, оскільки літнє сонце нещадно обпікає руки та спину). Загалом же рекомендуємо прислухатись до порад наших інструкторів, чи будуть необхідні гідроречі за певної погоди.

Детальніше про прокат гідрокостюмів

Як потрапити на рафтинг

Ми пропонуємо два формати сплавів на Чорному Черемоші: долучитись до кількаденних рафтинг-турів, або ж приїхати на одноразові кількагодинні катання.

Рафтинг-тур включає в себе весь комплект послуг: трансфер з Івано-Франківська до рафтинг-табору і назад, проживання у наметах на території рафтинг-табору, або ж у гуцульській садибі, харчування, страхування учасників, кількість сплавів або інших розваг, передбачена у програмі.

Катання передбачає одноразовий сплав короткою (10 км, 1 год) або ж довгою ділянкою (20 км, 2 год) і включає в себе лише вартість прокату загального водного спорядження та трансфер назад до табору. Катання зазвичай більш цікавить туристів, що відпочивають неподалік, і приїжджають лише на один або два сплави. Катання відбуваються на базі рафтинг-табору з квітня до вересня практично щоденно.

Домовлятись про рафтинг на Черемоші слід заздалегідь. Для цього потрібно зателефонувати за номером (044) 383-39-54, (096) 212-40-71, (093) 748-59-01, наш менеджер проконсультує вас щодо наявності вільних місць, вартості, та допоможе вибрати оптимальний формат розваги.

Додаткові розваги у рафтинг-таборі

Крім звичного рафтингу у нашому рафтинг-таборі також можна знайти і додаткові розваги.

Ми пропонуємо вам здійснити тригодинну прогулянку на найближчі гірські вершини Кринту та Зміїнську, звідки відкривається чудовий краєвид на Чорногірський хребет, похід на Смотрич та Піп Іван, катання на конях, мотузковий парк, стрільбу по мішенях з пневматичного пістолета, виїзд на полонину на джипах тощо.

Детальніше читайте про розваги на Черемоші

Де ми знаходимось

Наш рафтинг-табір розташований в селі Нижня Дземброня, Верховинський район, Івано-Франківська область.

Відстань з Яремче – 65 км, з Ворохти – 40 км.

Рафтинг-табір на Черемоші

Їхати з Яремче в напрямку Рахова, в Татарові повернути ліворуч, як на Ворохту. Проїхати Ворохту, Кривопільський перевал. Не доїжджаючи 5 км до Верховини у с. Ільці повернути направо біля дерев’яного вказівника з написом «На Буркут». Звідти 9 км поганою шутрованою дорогою до вказівника «Дземброня». Звідти через 500 м на галявині праворуч від дороги можна побачити наш рафтинг-табір, орієнтир – ліворуч дерев’яний місток через річку із яскравим банером рафтингу на Черемоші.